عضو شورای شهر آسانسورهای ایستگاههای مترو باید راه اندازی شود

تهران - ایرنا- یک عضو هیات رییسه شورای شهر تهران از شهرداری خواست هر چه سریعتر نسبت به راه اندازی آسانسور در ایستگاههای مترو برای تردد معلولان اقدام کند.

به گزارش ایرنا، «زهرا نژادبهرام» امروز یکشنبه در نشست علنی شورای شهر تهران نسبت به عدم راه اندازی آسانسورهای دو ایستگاه بسیج و محمدیه به شهردار تهران تذکر داد و گفت: به رغم گذشت ۶ ماه از راه اندازی این دو ایستگاه و وعده مسئولان مربوطه در شهرداری، هنوز آسانسورها آماده بهره برداری نیست.

وی افزود: از آقای شهردار می خواهم با توجه به تعهدی که نسبت به معلولین داشته اند، نسبت به بهره برداری آسانسورهای نصب شده در این ایستگاهها پیگیری لازم را انجام دهند.

انتقاد از نحوه ارسال لوایح عوارض

این عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران همچنین به شهرداری تهران به دلیل ارسال ۴ لایحه عوارض طی یک سال گذشته تذکر داد و گفت: شهرداری با اینگونه اقدامات شهروندان را دچار نگرانی کرده است.

وی افزود: مجموعه ۵ لایحه عوارض ظرف یک هفته باید بررسی می شد و تا ۱۵ بهمن در اختیار هیات تطبیق قرار می گرفت.

نژاد بهرام افزود: این نوع بررسی به مفهوم آن است که شهرداری تهران تمایلی به رسیدگی از سوی شورای شهر ندارد.

عضو شورای تهران تاکید کرد: شهرداری تهران تمایل دارد که افکار عمومی در نتیجه این نوع ارائه لایحه عوارض، دچار نگرانی و ناراحتی شده و هزینه آن را نمایندگان شورا بپردازند.

وی به همین دلیل از شهرداری تهران خواست رویه های موجود را اصلاح کند.

انتقاد از تاخیر در تهیه نظامنامه سامانه یکپارچه بهداشت

 رئیس کمیسیون سلامت،محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران هم در این نشست از  تاخیر در تهیه و تدوین نظامنامه مدیریت یکپارچه سامانه بهداشت، ایمنی و محیط زیست انتقاد کرد

«زهرا صدراعظم نوری» گفت: شهرداری تهران مکلف است با مشارکت ادارات کل تشکیلات، آموزش، شرکت شهر سالم و اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهری نسبت به تهیه و تدوین نظامنامه مدیریت یکپارچه سامانهHSE (بهداشت، ایمنی و محیط زیست) اقدام کند.

وی با بیان اینکه این مهم تاکنون محقق نشده است، افزود: به رغم آنکه در اجرای مفاد این مصوبه تاکنون اقداماتی انجام شده اما همچنان با نارسایی هایی در اجرا مواجه است

نوری با اشاره به برگزاری جلسه مشترک کمیسیون سلامت شورا و شهردار تهران گفت: در این جلسه مقرر شد شهرداری حداکثر ظرف مدت یک ماه در خصوص ساختار سازمانی سامانه مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست شهرداری تهران با محوریت معاونت برنامهریزی و امور شورا و تمام حوزه‌های ذینفع در موضوعات سلامت و محیط زیست تعیین تکلیف کند.

عضو شورای تهران ادامه داد: با توجه به گذشت سه ماه از مهلت مقرر، تعیین تکلیف در خصوص ساختار و نظامنامه مدیریتی مربوطه همچنان مغفول مانده است.

نظام نامه مدیریت یکپارچه سلامت، ایمنی و بهداشت یکی از موضوعات مهم در تامین ایمنی شهر است.