آسانسور مناسب براي ساختمان

امروز قصد آن را داریم تا بررسی کنیم هر ساختمان یا آپارتمانی به چه نوع آسانسوری نیاز دارد و انواع آسانسور کدام است 

این روزها آسانسور جز الزامی ساختمان به حساب میاد فرقی نمیکند ساختمان ۳طبقه است یا یک برج . قیمت خانه ها با توجه به داشتن و نداشتن آسانسور تغییر میکنند. اگر دنبال خرید و اجاره خانه بوده باشید حتما با این جمله مواجه شدین ” طبقه فلان با آسانسور و یا برعکس” . چرا ؟! چون از نظر مردم ساختمان بدون آسانسور یک ساختمان بی کیفیت است.

ساخت هر پروژه ساختمانی قبل از هر چیزی نیاز به برنامه ریزی دقیق هم در جهت خرید و تهیه مصالح ساختمانی و هم از نظر وقت و زمانی که ساختمان آماده میشود . ساختمان سازی از دیرباز تا کنون جز مشاغل پردرآمد بوده است ولی خیلی از اشخاص که وارد این عرصه شدن نه تنها کسب درآمدی نکردن بلکه خیلی زود دچار ورشکستگی شدند.!!!

شما دلیل این نوع ضربه مالی را میدانید ؟! این شغل هم مانند سایر مشاغل ریسک ها و خطرات خود را دارد . هر کسی به دلایلی میتواند دچار ورشکستگی شود . مثلا رکود بازار، تورم قیمت مصالح و..، تازه واردی و نداشتن تجربه و خیلی دلایل دیگر . اما دلیل اصلی این میتواند عدم آگاهی و دانش کافی درمورد مصالح ساختمانی باشد و این ناآگاهی میتواند هزینه های بالایی را برای سازنده ساختمان رقم بزند.

در اینجا سعی ندارم از ساختمان سازی و برنامه ریزی های قبل و حین اجرای ساختمان بگویم ویا میزان درآمد بساز بفروش ها را محاسبه کنم برای همین مختصری اشاره کردم و از این موضوع عبور میکنم.

همانطوری که در بالا هم اشاره کردم برای یک ساختمان ساز یا همان اصطلاح بساز بفروش خودمان، دانش اینکه چه مدل مصالحی برای چه نوع ساختمانی مورد استفاده است خیلی اهمیت دارد . آسانسور هم جدا از این مصالح نیست . برای خرید آسانسور تنها با اکتفا به سازنده و برند و شرکت آسانسور، نمیتوان آسانسور مناسبی را انتخاب کنید باید تمام نکات را در خرید آسانسور قم مدنظر داشته باشید.

نکاتی که برای خرید آسانسور باید رعایت کنید:

**تعیین نوع کاربری آسانسور
**انتخاب شرکت مطمئن آسانسور سازی
**انتخاب آسنساسور با توجه به فضایی که دارید.
**قیمت ، که متاسفانه این روزها در بازار نمیتوان به یک قیمت ثابت رسید

آسانسور کاربری های متفاوتی دارد . مثلا آسانسوری که برای ساختمان مسکونی ۴واحدی تعبیه میشود با آسانسور بیمارستان که باید برانکارد و دکتر و مریض را حمل کند متفاوت است . از دیگر کاربری ها میتوان آسانسور باربری آسانسور مسکونی تجاری بیماربر غذابر و. نام برد.

با توجه به این نکته که آسانسور جز جدایی ناپذیر ساختمان است و با بالارفتن تقاضا عرضه هم زیاد شده و در این میان شرکت هایی در تمام شهرها شکل گرفتن که شاید آن کیفیت متناسب با قیمت را عرضه نکنند، پس حواستان را حسابی جمع کنید که از این نوع شرکت های آسانسور خرید نکنید . بعد از خرید آسانسور مهم ترین موضوع نصب و یافتن نصاب حرفه ای است . بهتر است نصب آسانسور در قم را به دست شرکت های بسپارید که پشتیبانی هم داشته باشید به این صورت هزینه های شما کاهش میباید.